Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“  vasaros gamtotyrinė  stovykla  „Aš mažasis STEAM kūrėjas“ į naujų potyrių ir atradimų veiklą pakvietė 75 vaikus. Projekto veikloms vykdyti  Tauragės rajono savivaldybė skyrė 3800 Eur. Įsigijome STEAM 5 dalių eksperimentų rinkinį.  Stovyklos veiklos tikslas – paskatinti vaikus tapti mažaisiais tyrinėtojais, stebėtojais, atradėjais aktyviai veikiant gamtinėje aplinkoje ir pozityviai bendradarbiaujant.  Vaikai eksperimentavo, išbandė naujas priemones, kurių pagalba sužinojo, kad augalai auga iš sėklų, augalams reikia šviesos ir vandens,  tyrinėjo sraiges, sliekus per padidinamuosius stiklus.  Naudodami eksperimentų rinkinį „Vanduo ir oras“ mažieji išbandė, kaip vanduo kyla ir kuria jėgą, kaip  oras perduoda energiją. Aktyvūs stovyklautojai eksperimentavo su svertu, skridiniu ir  magnetu.   Vaikai savarankiškai sverė, matavo,  lygino, konstravo įvairių svorių ir formų daiktus, ypač ši veikla patiko berniukams.  Atlikdami eksperimentus su šviesa ir garsu, vaikučiai įsitikino, kad garsą galima girdėti ir matyti, garsą galima perduoti laidais, kad   šviesa suformuoja šešėlius, šviesą galima nukreipti. Smalsieji stovyklautojai atliko eksperimentus: „Vulkano išsiveržimas“, „Medūza“, „Vaivorykštė lėkštėje“. Vaikai maišė spalvas, pilstė skysčius, stebėjo, lygino, analizavo, apibendrino. Eksperimentai buvo ne tik įdomūs, bet ir labai smagūs, netrūko vaikiško juoko, nuostabos šūksnių ir gerų emocijų.
Stovyklautojai dieną pradėdavo nuotaikinga rytine mankšta skambant stovyklos  dainai. Popiečio poilsis, pokalbiai, veiklų atarimai vyko lauko palapinėse.
Aplankėme Tauragės rajono Pagramančio regioninį parką, Tauragės krašto muziejų „Santaka“, S. Klymanto gyvūnų prieglaudos namus, D. Poškos muziejų Baubliuose, Rambyno kalną ir Raganų eglę, vaikai skaičiavo eglės kamienus, tyrinėjo medžio žievę, kankorėžius, šešėlio ilgį, įsitikinome, kad eglei apglėbti reikėjo 17 vaikų ir trijų vadovų rankų.
Gamtotyrinėje stovykloje sėkmingai pavyko organizuoti aktyvią, įdomią, žaismingą patirtinę veiklą taikant STEAM idėjas ir priemones, kur kiekvienas vaikas – smalsus, tyrinėjantis, kūrybiškas, aktyvus, pasitikintis, pozityvus, bendraujantis, įveikiantis iššūkius.

Iki kitos vasaros, smalsūs tyrinėtojai!

 

Rita Lekienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja, stovyklos vadovė

Kamilė Dubytė, mokytojo padėjėja, stovyklos veiklų organizatorė