Tai, kad naminiai, ir ne tik, gyvūnai turi nepaprastą įtaką vaikams ir suaugusiems, žinome visi. Pavieniai moksliniai tyrimai įrodo, kad kontaktas su naminiu gyvūnu turi teigiamą poveikį. Nusprendus susipažinti ir aplankyti gyvūnus su vaikais geriausias pasirinkimas – Sigito Klymanto prieglauda Tauragės rajono Rūgalių kaime. Kelionės tikslas – pažinti gyvūnus, pasimokyti, kaip su jais saugiai elgtis, pasikrauti gerų emocijų, bei nuvežti maisto prieglaudos gyventojams.

Tauragės lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ mažieji grupės „Gandriukai“ vaikai į kelionę išsiruošė su grupės mokytoja Ramune Kumpiene, mokytojos padėjėja Rita Viliušiene, grupėje savanoriaujančia Mari Magaldadze iš Sakartvelo ir viena ugdytinio mama.

Kelionė autobusu daugeliui mažųjų jau sukėlė emocijų pliūpsnį – kai kuriems tai buvo pirmoji kelionė šia transporto priemone. Tik atsivėrus autobuso durims prieglaudoje visus pasitiko auksaspalvis labradoras Lokis, neatsitraukęs nuo vaikų visos viešnagės metu.

Išklausę instruktažą, kaip elgtis su gyvūnais, pirmiausia patraukėme prie kanopinių gyvūnų aptvaro, kuriame ganėsi draugiškai nusiteikę asiliukai, alpakos. Jaučiai atrodė grėsmingiau, tad juos stebėjome iš toli.

Buvome pamokyti, kad poniai, nors atrodė maži, bet yra sunkūs, tad su jais reikia elgtis labai atsargiai, kad neužliptų ant mažųjų kojyčių.

Daug emocijų vaikams teikė gyvūnų maitinimas – obuoliais, morkomis, duonos riekelėmis vaikai ne tik vaišino gyvūnus, bet gerų emocijų užvaldyti ir patys nuo tos pačios duonos riekės kando. O iš neatsargesnių maistas buvo ir „pavogtas“.

Sužavėjo vaikus ir egzotiniai gyvūnai – smauglys, iguana. O baimę paliesti juos padėjo įveikti tai, kad suaugusieji rodė pavyzdį ir juos lietė nerodydami baimės.

Sausumos ir baliniai vėžliukai kai kuriems vaikams pažįstami, nes ir patys jų turi, o ypatingo dėmesio iš vaikų sulaukė roplys gekonas. Ne vienas šį roplį norėtų laikyti namuose, ir sužinojome, kad jis būtų ir pats tinkamiausias pirmasis egzotinis augintinis namuose. O jei ne gekoną, tai S. Klymantas patarė rinktis kukurūzinį žaltį.

Priegaudos šeimininkas pateikė ir staigmeną – liepęs visiems susikaupti, būti atsargiems, nes dėžėje atneštas gyvis esą gali iššokti, vaikams parodė ausytąjį ežiuką. Kiek nuostabos buvo, kai paaiškėjo, kad ežiukas nesibado.

Pati smagiausia išvykos ir pažinties su gyvūnais dalis – lenktynės su stručiais. Sužinojome, kad stručių yra trys rūšys, ir visų atstovų galima pamatyti prieglaudoje. Tiesa, trečiosios rūšies augintiniai dar labai maži ir kol kas lankytojams nerodomi. Su emu pasimatavę ūgį mažieji stojo į savo jėgoms nelygias lenktynes, kurios suteikė ne tik gerų emocijų, bet galimybę pasportuoti gryname ore.

Pažadinta buvo ir vaikų meilė gyvūnams – ne vienas vaikutis norėjo namo parsivežti katinėlį ar šuniuką, kurie namus randa prieglaudoje. Kaip sakė S. Klymantas, čia yra tik jų namai, o gyvūnėliams reikia šeimų, kurių prieglaudos šeimininkas ieško ir džiaugiasi radęs.

Pasportavę, pasimokę saugaus elgesio su gyvūnais, mažas širdeles papildę atjauta, sužinoję, kad būti pavadintiems asilu yra pagyrimas, nes šie gyvūnai protingi, pilni gerų emocijų vaikai susiruošė namo. O mokytoja dovanų iš prieglaudos šeimininko gavo povo plunksnų puokštę.

S. Klymantas dėkojo vaikams ir jų tėveliams už dovanotą maistą prieglaudos gyventojams, o mes pasidžiaugėme puikia gerumo pamoka.

Grupės „Gandriukai“ mokytoja Ramunė.