Jau eilę metų mūsų darželio bendruomenė dalyvauja ir palaiko iniciatyvą ugdyti vaikų tolerantiškumą. Norėdami nuo mažens išmokyti vaikus tolerancijos, kasdien puoselėjame tradicines vertybes: pareigą, pagarbą, ištikimybę, pakantumą, supratingumą, atjautą. Mokome kurti grožį darbeliuose, piešiniuose, aplinkoje, tarpusavio santykiuose. Vaikams suprantamais žodžiais pasakojame, kas tai yra. Tai, ko išmokysime vaikus šiandien, turės didžiulės įtakos rytdienos visuomenei.

Šių metų tolerancijos simbolis – „Tolerancijos namas“, todėl vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais gamino namus, kuriuose norėtų gyventi. Namai gavosi skirtingi, kaip ir mes. Po to grupėse vaikams buvo skaitomos pasakos, žiūrimas mokomasis filmukas „Brokoliukas ir Braškytė“ supažindinant su pagrindinėmis emocijomis.

Daugelis grupių mokytojų kartu su tėveliais ir vaikučiais prisijungė prie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ir tėvelių STEAM projekto „Mano svajonių namas“, kurį organizuoja Vilniaus lopšelio-darželio „Eglutė“ mokytojos.

Tolerancija yra tarsi leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime, tačiau mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių.

Socialinė pedagogė Edita D.