Atėjus rudeniui mažieji su mokytojomis nuėmė visą vasarą lopšelio-darželio žaliosiose erdvėse puoselėtą derlių. Nuėmę derlių ugdytiniai skaičiavo kiek gėrybių nuskynė, matavo jas, svėrė, lygino, ragavo, lietė, uostė, aptarė skirtingus daržovių ir vaisių dydžius, spalvas ir formas. Mažieji taip pat žaidė įvairius žaidimus, rengė estafetes naudodami nuimtą derlių ir džiaugėsi rudens gėrybėmis.

Grupės „Boružės“ rudeninį derlių „rinko“ grupėje aplikuodami obuoliukus. Vaikams padėjo mokytoja Indrė, mokytojos padėjėjos Dalia ir Ilona. Papuošę obuoliukus vaikai jais džiaugėsi, gyrė vieni kitų darbelius ir surengė parodėlę savo tėveliams.

Grupės „Gandriukai“ vaikučiai su mokytoja Ramune pavasarį darželio šiltnamyje sodino pomidorus, vasarą ne tik prižiūrėjo, bet ir stebėjo jų augimą, kaip užmezga ir brandina pomidorus, kokių formų, spalvų, dydžių užaugo derlius. Rudenį vaikai patys skynė, rovė nebederlingus daigus, kuriais pamaitino sliekus sliekyne. Grįžę į grupę mokėsi, kaip prinokinti dar neprinokusius pomidorus. Vaikai patyrė ne tik gerų emocijų, ne tik sužinojo naujų dalykų, bet ir įgijo daug praktinės patirties.

Grupės „Nykštukai“ vaikučiai su mokytoja Daiva pasirūpino agurkų derliumi, grupės „Paukščiukai“ vaikučiai su mokytoja Airida – arbūzais, grupės „Drugeliai“ vaikučiai su mokytoja Nijole – Svajonių sodelio gėrybėmis: obuoliais, kriaušėmis, vynuogėmis, slyvomis, grupės „Varliukai“ vaikučiai su mokytoja Rita – patisonais, grupės „Ežiukai“ vaikučiai – serenčiais.

Grupių „Saulutės“, „Pelėdžiukai“, „Mažyliai“, „Kiškučiai“, „Viščiukai“ mažieji su mokytojomis atliko ugdomąsias veiklas grupėse pasitelkiant pavyzdžius, o darbelius eksponavo savo grupių rūbinėse.