Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ tėvų bendruomenė pakviesta tėvų aktyvo lyderių jau trečią kartą įsijungė į kūrybinį gruodžio mėnesio idėjų įgyvendinimo procesą „Mes kartu“. Pirmame veiklos etape subrandintos tėvų  idėjos buvo aptartos su grupių mokytojomis ir prasidėjo įdomi, skatinanti susitelkimą, bendradarbiavimą komandinė veikla grupėse.

Rezultatas pranoko lūkesčius. Visose 15 darželio grupių atsakingai ir sėkmingai įgyvendintos tėvų idėjos, kurios teikia mažiesiems šiltas, pozityvias emocijas, skatina vaikučių kūrybiškumą, plėtoja ir stiprina prigimtinius gebėjimus, tarpusavio ryšius.

Grupės „Saulutės“ tėveliai iš kartoninių dėžių sukūrė įvairių formų nuostabų Kalėdinį miestą su pilimi. Vaikų džiaugsmui namai yra vienas už kitą gražesni ir įvairesni, įtraukiantys juos į kūrybinius vaidmenų žaidimus, skatinančius plėtoti savo idėjas, bendradarbiauti, pasitikėti savimi, pasijusti laimingais.

„Gandriukų“, „Pelėdžiukų“, „Mažylių“ grupių tėvai įrengė vaikučiams laisvalaikio, gerų emocijų, kūrybinio mąstymo, pabuvimo su savimi ir draugu erdves, kur vaikučiai ilsisi, varto knygeles, žaidžia vaidmenų žaidimus, bendrauja, kuria pasakas ir jaučiasi saugūs.

 „Drugelių“ grupės tėveliai vaikų kalbinės raiškos lavinimui įkūrė lėlių teatrą –  pasiuvo išraiškingas pirštinines lėlės pagal pasakų ,„Raudonkepuraitė“,„Pagrandukas“, ,„Katinėlis ir gaidelis“, „Ropė“, ,„Vištytė ir gaidelis“ personažus.

Grupės „Nykštukai“ tėveliai kartu su vaikučiais įgyvendino idėją „Praeities mediniai žaisliukai, vaikų akimis“. Gamino ir dekoravo žaisliukus, kuriais papuošė savo eglutę grupėje ir patyrė bendros veiklos džiugias akimirkas.

Grupės „Viščiukai“ tėveliai sugalvojo iškepti kalėdines puošmenas eglutei. Vaikai patys jomis puošė eglę, džiaugėsi šia veikla.

Grupės  ,,Ežiukai“ tėveliai įgyvendino net tris idėjas:

Pasiuvo Advento kalendorių, kur Kalėdiniu laikotarpiu vaikai atliko kiekvienos dienos užduotėles, o viską matančio Nykštuko linkėjimai buvo randami kojinėje.

Vaikučiai grupėje dekoravo namuose iškeptus sausainius.

Tėvai pagamino priemonę „Įdomioji lavinamoji lenta“, kuri skirta smulkiajai motorikai, mąstymui lavinti, smalsumo, pažinimo stiprinimui.

„Giliukų“ grupės tėveliai išraiškingai įgyvendino idėją lauko erdvėje „Kalėdų belaukiant“.

Tėvai pasitarę nusprendė, kaip pagaminti dekoracijas vartams, pasiskirstė darbais. Vieni pasirūpino drėgmei atspariomis lemputėmis ir lazeriu – sukūrė „Šviesų šou“, kiti – pastatė eglutę kieme, pagamino Kalėdų elnius iš medžio. Tėveliai veikdami kaip darni komanda papuošė vartus, pagamino papuošimus. Sukurta nuostabi pasaka – Kalėdų miestelis.

„Kiškučių“ grupės tėvelių komanda sutelktai ir kūrybiškai dekoravo po baltą žaisliuką kartu su vaikučiais, puošė eglutę ir visi patyrė Kalėdų laukimo džiaugsmą.

Kalėdinis traukinys“ – tokią idėją sėkmingai įgyvendino „Naminukų“ grupės tėveliai. Sukonstruotas traukinys skatina vaikus lavinti kalbinę raišką ir kūrybiškumą – sekti pasakas, mokytis ar kurti eilėraščius, orientuotis erdvėje ir suvokti erdvines sąvokas, skaičiuoti, pozityviai bendrauti ir bendradarbiauti komandoje.

Grupės „Viščiukai“ tėveliai sugalvojo iškepti kalėdines puošmenas eglutei. Vaikai patys jomis puošė eglę, džiaugėsi šia veikla.

„Kuriu pasaką su pirštinine lėle“ – tokio idėjos rezultato siekė „Paukščiukų“ grupės tėvai, kurie namuose kartu su vaikučiais siuvo pirštinines lėles. Lėlės jau grupėje ir pasaka jau mažųjų vaizduotėje.

„Žirniukų“ grupės tėvai su vaikučiais gamino tešlą, formavo, kepė ir puošė sausainius, kurie pakabinti ant eglutės kvepėjo ir teikė malonų namų jaukumą artėjant šventėms.

„Varliukų“ grupės tėveliai siekdami suteikti džiugių, pozityvių emocijų, skatinančių vaikučių bendradarbiavimą, įgyvendino idėją „Kalėdinių sausainių dekoravimas“. Savo papuoštus sausainius vaikai ragavo, skanavo, vakare nešė artimiesiems, džiaugėsi kūrybiniu rezultatu.

„Kalėdinė raidžių eglė“ – tai tėvų dovana „Boružių“ grupės vaikams, kur įvairiomis pasirinktomis priemonėmis ir technikomis pagamintos vaiko vardo raidės, kuriomis ir papuošta eglutė.

Ši priemonė bus naudojama raidžių jungimui į skiemenis, raidžių, žodžių rašymui, kopijavimui, kalbos lavinimui ir kūrybiškų situacijų improvizavimui.

Dėkojame šauniems tėveliams ir mamytėms už nuoširdų, kūrybišką ir sutelktą bendradarbiavimą!